niedziela, 20 styczeń 2019 11:49

Upamiętnijmy prezydenta Adamowicza

W najbliższą niedzielę (20.01.2019) o godzinie 18:00 w strzeleckiej kolegiacie odprawiona zostanie msza święta za prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza. Po mszy nastąpi przemarsz na rynek miejski w Strzelcach Krajeńskich, gdzie zostanie ułożone serce ze zniczy.
Na wydarzenie zaprasza strzelecki sztab WOŚP. - Bardzo prosimy wszystkich mieszkańców naszej gminy, wolontariuszy WOŚP i innych ludzi poruszonych tragicznymi wydarzeniami minionych dni o obecność na mszy świętej lub przybycie na godzinę 18:50 na rynek miejski. Każdego uczestnika proszę o zabranie ze sobą znicza, świeczki lub lampki z których ułożymy serce, które będzie symbolem modlitwy i pamięci ś.p. Pawła Adamowicza. Bądźmy tam wszyscy razem, solidarni z mieszkańcami Gdańska i całej Polski - informuje MIchał Huber, szef strzeleckiego sztabu.

Morderstwo podczas Światełka do nieba

Przypomnijmy, że prezydent Gdańska został  zaatakowany przez nożownika w niedzielę tuż przed godz. 20.00, podasz odliczania do "Światełka do nieba". Sprawca prawdopodobnie dostał się na sceną od tyłu, nie zatrzymywany przez ochronę. Prawdopodobnie miał przy sobie dziennikarski identyfikator, co świadczyłoby o tym, że planował ten zamach. Wszedł na scenę z lewej strony, przeszedł w zamieszaniu szybkim krokiem na jej drugi koniec - tam gdzie stał prezydent Gdańska i zadał mu kilka ciosów nożem. Prezydent Adamowicz zmarł w poniedziałek w szpitalu.
Przypomnijmy, że do ataku nożownika doszło w niedzielę ok. godz. 20, w czasie odliczania do "Światełka do nieba". Sprawca prawdopodobnie dostał się na sceną od tyłu, nie zatrzymywany przez ochronę. Prawdopodobnie miał przy sobie dziennikarski identyfikator, co świadczyłoby o tym, że planował ten zamach. Wszedł na scenę z lewej strony, przeszedł w zamieszaniu szybkim krokiem na jej drugi koniec - tam gdzie stał prezydent Gdańska i zadał mu kilka ciosów nożem. Prezydent Adamowicz zmarł w poniedziałek. 
niedziela, 23 grudzień 2018 09:57

Bicie rekordu długości łańcucha choinkowego

Ekologicznie, efektownie i efektywnie – tak można podsumować „Bicie rekordu długości łańcucha choinkowego“ w naszej szkole. Ekologicznie, efektownie i efektywnie – tak można podsumować „Bicie rekordu długości łańcucha choinkowego“ w naszej szkole. 
niedziela, 16 grudzień 2018 12:23

Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy

Już dziś można poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia na strzeleckim Rynku Miejskim.
czwartek, 13 grudzień 2018 10:19

Niewidomi "zobaczą" dawne Strzelce

W Strzelcach pstawiono makietę miasta z układem z lat 30. XX wieku. 
wtorek, 11 grudzień 2018 10:00

Policjanci debatowali z licealistami

W Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Strzelcach Krajeńskich odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli licealiści, nauczyciele, przedstawiciele samorządu i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie młodych ludzi oraz policjanci ze Strzelec Krajeńskich.