poniedziałek, 18 grudzień 2017 21:06

Jakie ubezpieczenie na narty za granicą?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wyjazd za granicę na narty może być świetnym pomysłem na wypoczynek dla całej rodziny. Warto jednak pamiętać, by nie zapomnieć o wykupieniu na taką wyprawę odpowiedniego ubezpieczenia.

Rola ubezpieczenia turystycznego
Ubezpieczenie turystyczne służy przede wszystkim temu, by w razie nieszczęśliwego zdarzenia, które jest objęte ochroną, klient otrzymał pieniądze, które pozwolą mu pokryć koszty leczenia lub podejmowanej wobec niego akcji ratowniczej.

W czasie pobytu za granicą można skorzystać z bezpłatnie wydawanej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Zapewnia ona darmowy dostęp do podstawowych świadczeń medycznych w krajach Unii Europejskiej lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), w placówkach mających podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jednak refundacja kosztów w ramach EKUZ w razie wypadku na stoku za granicą może okazać się niewystarczająca. Karta nie pokrywa np. kosztów akcji ratowniczej czy transportu medycznego do kraju.

W takim przypadku bardzo przydatne będzie ubezpieczenie turystyczne. Pieniądze z polisy pozwolą na pokrycie kosztów, których nie refunduje EKUZ. Chodzi tu zarówno o te zabiegi, które w naszym kraju są niżej wycenione, jak i o zdarzenia, które kartą EKUZ nie są w ogóle objęte, czyli akcja ratownicza lub poszukiwawcza, czy nawet zgubienie bagażu podróżnego.

Ubezpieczenie na narty
Warto pamiętać, by decydując się na wybór dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, dopasować je do charakteru planowanego wyjazdu. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ polisa skomponowana z uwzględnieniem aktywności fizycznej oferuje nieco inną ochronę.

Uprawianie sportów nie stanowi w niej wyłączenia, a oferowane ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje nieco wyższą kwotę, z racji tego, że prawdopodobieństwo wypadku jest również wyższe. Właśnie ten zakres i sumy ubezpieczenia sprawiają, że to, jakie ubezpieczenie na narty wybrać ma ogromne znaczenie.

Warto również porównać różnorodne, dostępne na rynku rozwiązania. Takie podejście gwarantuje, że wybrana polisa będzie rzeczywiście najlepsza. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na zakres oferowanej przez towarzystwa ochrony.

Czy ubezpieczenie obejmuje akcję poszukiwawczą bądź ratowniczą, jakie sumy gwarantowane są oferowane, jak wysoka jest refundacja kosztów leczenia, jakie są wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela?

Najlepiej sprawdzić ubezpieczenie na wyjazd na narty z www.polisanarciarska.pl. Tam można znaleźć różnorodne propozycje, oferty i rozwiązania. To najlepszy sposób, by szybko i sprawnie porównać różnorodne polisy, a w efekcie wybrać tę, która będzie zaspokajała najwięcej naszych potrzeb.

Artykuł sponsorowany