niedziela, 23 grudzień 2018 09:57

Bicie rekordu długości łańcucha choinkowego

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ekologicznie, efektownie i efektywnie – tak można podsumować „Bicie rekordu długości łańcucha choinkowego“ w naszej szkole. Ekologicznie, efektownie i efektywnie – tak można podsumować „Bicie rekordu długości łańcucha choinkowego“ w naszej szkole. 

Przez 2 tygodnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach zajęć świetlicowych wykonywali łańcuch z papieru, który już wcześniej był wykorzystywany do różnych celów ( pozostałości ścinek z dekoracji, stare prace uczniów, stare kserówki itp.) Dzieci nadały „drugie życie“ papierowi, który stał się pięknym przykładem powtórnego i ekologicznego wykorzystania danego materiału. 
W roku szkolnym 2017/2018 odbyło się ustanowienie rekordu długości łańcucha choinkowego, który wyniósł 356,5 m. Akcja ma na celu nie tylko integrowanie społeczności szkolnej, ale przede wszystkim naukę świadomego wykorzystywania różnych zasobów.
W tym roku szkolnym nasi uczniowie postarali się i to bardzo. Trudno nam będzie pobić tegoroczny rekord, który wyniósł... 705 m !!! 
Podziękowania dla p. Ilony Nowak-Augustyniak, wspaniałej Mikołajki.

Katarzyna Cybulska
Joanna Budnicka-Szmid