niedziela, 20 styczeń 2019 11:49

Upamiętnijmy prezydenta Adamowicza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W najbliższą niedzielę (20.01.2019) o godzinie 18:00 w strzeleckiej kolegiacie odprawiona zostanie msza święta za prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza. Po mszy nastąpi przemarsz na rynek miejski w Strzelcach Krajeńskich, gdzie zostanie ułożone serce ze zniczy.
Na wydarzenie zaprasza strzelecki sztab WOŚP. - Bardzo prosimy wszystkich mieszkańców naszej gminy, wolontariuszy WOŚP i innych ludzi poruszonych tragicznymi wydarzeniami minionych dni o obecność na mszy świętej lub przybycie na godzinę 18:50 na rynek miejski. Każdego uczestnika proszę o zabranie ze sobą znicza, świeczki lub lampki z których ułożymy serce, które będzie symbolem modlitwy i pamięci ś.p. Pawła Adamowicza. Bądźmy tam wszyscy razem, solidarni z mieszkańcami Gdańska i całej Polski - informuje MIchał Huber, szef strzeleckiego sztabu.

Morderstwo podczas Światełka do nieba

Przypomnijmy, że prezydent Gdańska został  zaatakowany przez nożownika w niedzielę tuż przed godz. 20.00, podasz odliczania do "Światełka do nieba". Sprawca prawdopodobnie dostał się na sceną od tyłu, nie zatrzymywany przez ochronę. Prawdopodobnie miał przy sobie dziennikarski identyfikator, co świadczyłoby o tym, że planował ten zamach. Wszedł na scenę z lewej strony, przeszedł w zamieszaniu szybkim krokiem na jej drugi koniec - tam gdzie stał prezydent Gdańska i zadał mu kilka ciosów nożem. Prezydent Adamowicz zmarł w poniedziałek w szpitalu.
Przypomnijmy, że do ataku nożownika doszło w niedzielę ok. godz. 20, w czasie odliczania do "Światełka do nieba". Sprawca prawdopodobnie dostał się na sceną od tyłu, nie zatrzymywany przez ochronę. Prawdopodobnie miał przy sobie dziennikarski identyfikator, co świadczyłoby o tym, że planował ten zamach. Wszedł na scenę z lewej strony, przeszedł w zamieszaniu szybkim krokiem na jej drugi koniec - tam gdzie stał prezydent Gdańska i zadał mu kilka ciosów nożem. Prezydent Adamowicz zmarł w poniedziałek.