czwartek, 25 kwiecień 2019 20:09

Ubezpieczenia medyczne – sprawdź najlepsze oferty

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem prywatnego ubezpieczenia medycznego – nie zwlekaj, ale również wybierz ofertę rozsądnie. Decyzja, którą podejmiesz zbyt pochopnie będzie wyłącznie zbędnym wydatkiem, który musisz ponosić co miesiąc.

Jak wybrać dobrą polisę zdrowotną? Nie musisz się martwić – poniżej wyjaśnimy czym się kierować i gdzie szukać dobrych ofert. Wbrew pozorom – nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy o ubezpieczeniach, by umieć samodzielnie wybrać dobry produkt.

Gdzie znajdziesz dobre ubezpieczenie?

Najlepiej będzie omijać strony poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dlaczego? Ponieważ to zajmie dużo cennego czasu, ponadto – nie dowiesz się zbyt wiele o samej ofercie.

Najlepszym źródłem informacji są strony, które w całości są poświęcone tematyce ubezpieczeniowej. Znajdziesz na nich poradniki, kalkulatory ubezpieczeniowe, rankingi oraz porównywarki. To wszystko pozwoli podjąć ci szybką i dobrą decyzję. Szerokie podejście do tematu pozwala zasięgnąć wielu informacji o różnych produktach, dzięki czemu masz pełen obraz dotyczący oferty.

Dobrym i wiarygodnym źródłem będzie zatem www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie znaleźć możesz właśnie wspomniane rankingi, poradniki czy porównywarki. Strona prowadzona jest przez specjalistów, a wszystkie informacje są na bieżąco aktualizowane. Możesz zatem mieć pewność, że dotrzesz do każdej, istniejącej na rynku ubezpieczeniowym, oferty i nie przeoczysz żadnej z nich. Co więcej – nie tylko dowiesz się o istnieniu samej oferty, ale również pozyskasz wiele informacji o samym produkcie.

Jeśli zatem zdecydujesz się na ubezpieczenie zdrowotne w www.ubezpieczeniaonline.pl, możesz mieć pewność, że dokonałeś dobrego wyboru.

Szczególnie dwa rozwiązania stosowane przez strony poświęcone ubezpieczeniom, mogą okazać się niezwykle pomocne – ranking ubezpieczeniowy oraz porównywarka.

Ranking ubezpieczeniowy – pozwala poznać dostępne oferty oraz dowiedzieć się o szczegółach polisy, jak również ocenie specjalistów, jaką przyznali konkretnemu produktowi. Ranking przedstawia najlepsze dostępne ubezpieczenia, dzięki czemu masz pewność, że jeśli wybrana przez ciebie polisa znajduje się wysoko w rankingu, będzie produktem wysokiej jakości.

Porównywarka ubezpieczeniowa – jest świetnym rozwiązaniem, jeśli nie masz zbyt wiele czasu na szukanie najlepszej oferty, a zależy ci na konkretnym produkcie – np. do 100 zł miesięcznie, z uwzględnieniem ginekologa, dermatologa i endokrynologa oraz darmowymi badaniami pod kątem tarczycy. Porównywarka polega na wypełnieniu krótkiego formularza, w którym zaznaczasz swoje wymagania względem polisy oraz określasz własne możliwości finansowe. Na podstawie udzielonych informacji zostaje przygotowana specjalnie dopasowana oferta.

Również, jeśli już masz na oku konkretną polisę, ponieważ np. polecił ci ją znajomy w pracy – możesz sprawdzić opinie na jej temat lub ocenę w rankingu. Zdecydowanie lepiej sprawdzić ofertę PZU na

https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/a/ubezpieczenie-zdrowotne-pzu-co-dostaniemy-w-pakiecie/275.html niż sprawdzać warunki polisy na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego PZU, gdzie przedstawiane są wyłącznie pozytywne informacje o produkcie.

Dobra polisa zdrowotna – czyli jaka?

Tutaj warto zatrzymać się na chwilę, ponieważ warto, abyś zastanowił się nad własnym zdrowiem i samodzielnie ustalił stan swojego zdrowia.

Część osób pomimo młodego wieku powinna regularnie badać się pod kątem nowotworów z powodu obciążenia genetycznego, inni z kolei spędzają czas bardzo aktywnie, co z kolei jest ryzykiem kontuzji, jeszcze inni mają słabszy układ odpornościowy lub oddechowy, co skutkuje częstymi chorobami w okresie jesienno-zimowym.

Warto zatem zastanowić się nad tym – jak twój wiek wpływa na ryzyko zachorowań, jak dużo stresu masz w pracy lub codziennym życiu, czy dbasz o zbilansowaną dietę, palisz papierosy lub stosujesz inne używki, czy masz w rodzinie wiele przypadków konkretnej choroby, czy odpowiednio dbasz o aktywność fizyczną.

Weź pod uwagę choroby cywilizacyjne, jak np. udar mózgu, zawał serca, cukrzyca lub nowotwór płuc – jeśli w pracy spędzasz ponad 50 godzin tygodniowo, wolny czas poświęcasz opiece nad dziećmi czy obowiązkom domowym, z pośpiechu ciągle jadasz na mieście śmieciowe jedzenie – ryzyko zachorowania jest wysokie bez względu na wiek.

W takiej sytuacji z całą pewnością dobrze zrobisz, jeśli zainwestujesz w ubezpieczenie zdrowotne. Ułatwi ono kontakt z lekarzem i pozwoli na szybkie rozpoczęcie leczenia.