Akcja Lato organizowana przez Strzelecki Ośrodek Kultury trwa od czterech dni. Przygotowane na okres wakacyjny wydarzenie zgromadziło 150 dzieci ze Strzelec Krajeńskich i okolicznych miejscowości.

Od 3 do 14 lipca dzieci w wieku szkolnym mogą uczestniczyć w zajęciach, które zostały przygotowane z myślą o osobach lubiących aktywne spędzanie czasu wolnego. Przewidziane atrakcje to zajęcia sportowe, animacje, konkursy plastyczne, biegi przeszkodowe czy zajęcia terenowe organizowane przez harcerzy. W ramach Akcji Lato odbędą się również wycieczki m.in. do Doliny Płoni znajdującej się w Barlinku i do kina.

– Staramy się z sezonu na sezon, aby program zajęć był bogaty i dostosowujemy go do potrzeb uczestników. Nie da się ukryć, cieszymy się, że dzieci chętnie przychodzą na Akcję Lato. Frekwencja wynosiła 150 osób już drugiego dnia, jak widać ta liczba nie maleje, a na wycieczce zapełnione były dwa autokary – mówiła Ania Biały, pracownica Strzeleckiego Ośrodka Kultury.

Zajęcia odbywają się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Strzelcach Krajeńskich od 11.00 do 14.00 i potrwają do 14 lipca.