Kilkudziesięciu motocyklistów oraz strzeleccy policjanci zainaugurowali sezon motocyklowy w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Przejazd jednośladów zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy.

W sobotę (1 kwietnia) na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego zauważyć można było kolumnę motocyklistów pilotowanych przez strzelecką drogówkę. Grupa miłośników jednośladów przemierzała drogi powiatu promując jednocześnie bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wspólna inicjatywa poprzedzona była odprawą, podczas której organizatorzy i mundurowi omówili dokładnie trasę oraz plan przejazdu.

Kilkadziesiąt motocykli wyjechało w trasę, przejeżdżając po drodze przez Drezdenko oraz pobliskie miejscowości. Mimo padającego deszczu frekwencja bardzo dopisała. Zarówno wśród motocyklistów, jak i osób które wyszły obserwować przejazd kolumny. Jest to doskonałe potwierdzenie, że bezpieczeństwo związane miłośnikami jazdy na motocyklu jest jak najbardziej aktualne. Cieszy również fakt, że w promowanie takiego bezpieczeństwa angażuje się coraz więcej osób.

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich