Uśmiech na twarzach dzieci, to najlepsze podziękowanie dla policjantów ze Strzelec Krajeńskich za niespodziankę jaką przygotowali dla przedszkolaków. Mundurowi przygotowali specjalny pokaz, dzięki któremu najmłodsi mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci. Kto wie? może dla części z nich była to pierwsza, ale nie ostatnia przygoda z mundurem. Ważną częścią wizyty było przypomnienie dzieciom o zasadach bezpieczeństwie na drodze

Bezpieczeństwo najmłodszych, to jedno z najważniejszych zadań dla Policji. Różnego rodzaju spotkania i przypominanie o odpowiednim zachowania na drodze, czy w kontaktach z nieznajomymi, to dobry sposób na poprawę bezpieczeństwa. Dlatego po raz kolejny policjanci ze Strzelec Krajeńskich przygotowali specjalne spotkanie i pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Tym razem w czwartek 28 września komendę odwiedziły przedszkolaki ze Strzelec Krajeńskich. Punktualnie o godz. 10:30 na palcu przed strzelecką komendą zrobiło się głośno i wesoło. Wszystko z powodu wyjątkowych gości, którzy tego dnia odwiedzili policjantów. Mimo, że część maluchów nie ukończyła jeszcze 6 lat, dzieci zdawały sobie świetnie sprawę, że odwiedziły właśnie policjantów. Ci z kolei przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek. Powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się radiowozy i policyjny motocykl. Każdy mógł z bliska zobaczyć jak wygląda praca w mundurze, włączyć policyjne sygnały w radiowozie. Nie zabrakło ciekawych pytań, na które nie zawsze znajdowaliśmy prostą odpowiedź. Ważnym punktem wizyty wyjątkowych gości był również pokaz umiejętności policyjnego psa patrolowo-tropiącego oraz technika kryminalistyki.

Takie  spotkania w połączeniu z pracą pedagogów sprawiają, że dzieci są świadome zagrożeń i bez problemu wskazują, jak bezpiecznie się zachować w różnych sytuacjach.

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich