Pewnie słyszeliście Państwo, że wyznawcy tej dziwnej sekty (w skrócie PiS) wymyślili referendum, które odbędzie się w dniu wyborów do Sejmu i Senatu. Ich naczelny guru, zwany w kuluarach Kapitanem Żoliborzem, opracował 4 pytania referendalne. Są tak banalne, że z odpowiedziami na nie, poradził sobie nawet mój pies, o czym możecie się przekonać w krótkim filmiku na moim koncie na Facebooku.

Ale wracając do tematu – kiedy żyjesz w Polsce i myślisz, że po Misiewiczu, San Escobar czy po Carycy Katarzynie nic Cię już nie zdziwi – wtedy wychodzą oni, cali ubrani na biało i zaczynają głosić całkiem nowe, nikomu wcześniej nieznane herezje.

Wszyscy się chyba zgodzimy, że nie chcemy wyprzedawać polskiego majątku, bo właśnie o to zapyta nas Kapitan Żoliborz w pierwszym pytaniu. Ale przy tej okazji należy wspomnieć, że wg informacji ogólnodostępnych w szerokich zasobach Internetu – to właśnie rząd Prawa i Sprawiedliwości sprzedał Saudyjczykom i Węgrom chociażby Lotos – do tego sprzedał za bezcen. Węgrzy i Saudyjczycy nie mają za to oporów, żeby dogadywać się z Rosją. Czyli można powiedzieć, że PiS sprzedał Lotos i teraz zapyta Polaków, czy dobrze zrobił?

W pytaniu numer 2, pan Jarek pyta, czy jesteśmy za podwyższeniem wieku emerytalnego? No szanowni Państwo – ja mam 42 lata i najchętniej już dzisiaj przeszedłbym na emeryturę. Wątpię, że w naszym pięknym kraju żyje ktokolwiek, kto by tego chciał. Pytanie jest tak banalne, że najchętniej wysłałbym na emeryturę tych, którzy chcą mnie o to pytać.

Pytanie numer 3 to już totalna abstrakcja. Mamy odpowiedzieć na pytanie, „Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską”? Pyta nas o to Rząd, który w samym tylko roku 2021 wydał 937 000 pozwoleń na pracę w Polsce dla ludzi spoza Unii Europejskiej. Dodatkowo – należy wspomnieć, że Unia Europejska docenia fakt naszej heroicznej postawy w pomocy Ukrainie i ze względu na to – nikt nie oczekuje od nas przyjmowania imigrantów z innych krajów. To manipulacja rządzących, którzy chcą nam wmówić, że jeżeli przegrają wybory, to Polskę zaleje fala uchodźców z krajów muzułmańskich.

No i ostatnie pytanie – perełka – „Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi”? Nie wiem jak Wy szanowni Czytelnicy, ale ja uważam, że trzeba ją rozebrać i zbudować na nowo. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego tak myślę? Otóż wytłumaczenie jest bardzo proste. Na granicy polsko – białoruskiej doszło do dwóch bardzo poważnych incydentów. Pierwszy – na teren naszego kraju spadł rosyjski pocisk, którego nikt nie zauważył. A drugi – na teren naszego kraju wleciały białoruskie helikoptery, których też nikt nie zauważył. Co to oznacza? Że ta zapora jest jednocześnie za niska (pocisk) i za wysoka (helikoptery). Ewidentnie minister Błaszczak musi pomyśleć nad jakimś nowym rozwiązaniem.

Ten cały cyrk z tym referendum sprawił, że ja też zadam Wam 4 pytania referendalne:

  1. Czy popierasz niespotykany nigdy wcześniej w historii rozbiór polskiego majątku przez „elity” „prawych” i „sprawiedliwych”?
  2. Czy wiesz, że na listach PiS wystartują tak „wybitne” postacie jak Łukasz Mejza, Marek Suski czy Jacek Sasin?
  3. Czy popierasz wydawanie przez wojewodów z PiS prawie 1 miliona zezwoleń na pracę w Polsce rocznie dla imigrantów spoza Unii Europejskiej?
  4. Czy uważasz, że nagrody, które wypłaciła Beata Szydło ministrom swojego rządu były za małe?

Oczywiście mógłbym napisać tutaj wiele innych pytań, ale ograniczyłem się, podobnie jak Kapitan Żoliborz do 4.

Dla mnie, drodzy Czytelnicy, wybory są troszeczkę jak sport. Startujesz i albo wygrywasz, albo przegrywasz. Ważna jest strategia, program i pomysły na to, żeby Polakom żyło się lepiej. PiS, bojąc się przegranej, organizuje w dniu wyborów referendum, które ma na celu zastraszenie Polaków wizją utopii w przypadku wygrania demokratycznych partii opozycyjnych. To tak jakby jeden ze sportowców brał sterydy, które miałyby ułatwić mu zwycięstwo w nadchodzących zawodach.

To był kolejny artykuł z serii „Pół żartem, pół serio”. To nie żart z tą rakietą i helikopterami. Na serio!

Arkadiusz Dąbrowski