Jak donosi Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim, pod koniec czerwca do sądu został skierowany akt oskarżenia w sprawie przekroczenia uprawnień, fałszowania dokumentacji i  podrabiania podpisów przez dwóch urzędników Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich oraz dwie kobiety zajmujące się pośredniczeniem w rejestracji pojazdów. Straty są szacowane na około 750 tysięcy złotych.

Podejrzani o przestępstwo urzędnicy mieli przyjmować od właścicieli pojazdów opłaty rejestracyjne i recyklingowe, po czym wydawać fałszywe potwierdzenia zapłaty. Oprócz dwóch pracowników starostwa, w procederze miały brać udział dwie kobiety, które podrabiały podpisy właścicieli samochodów. Trwające 8 lat nielegalne działania doprowadziły do utraty 750 tysięcy złotych, ponieważ pieniądze zamiast trafiać do Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich, miały trafiać do podejrzanych. W sprawie zostało przesłuchanych 500 osób, które dokonały rejestracji pojazdów za pośrednictwem tych czterech osób.

– Dzięki skutecznej pracy lubuskich policjantów ustalono, że przez osiem lat „działalności” tych osób, doszło do prawie 1600 przypadków złamania prawa. Za ponad połowę z nich sam odpowiedzialny jest 45-letni urzędnik. – informuje młodszy aspirant Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Podejrzanym urzędnikom za przekroczenie uprawnień i fałszowanie dokumentacji grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności, a kobietom oskarżonym o podrabianie podpisów do 5 lat.