Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali 38-letniego napastnika, który przy użyciu kilkunastocentymetrowego noża próbował sterroryzować pracownicę stacji benzynowej.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17 grudnia) oficer dyżurny otrzymał informację o niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce w jednej ze stacji benzynowej w Strzelcach Krajeńskich. To tam do kasy podszedł mężczyzna uzbrojony w kilkunastocentymetrowy nóż i próbował sterroryzować pracownicę stacji. Dzięki przytomnej reakcji kobiety nikomu nie stała się krzywda, mężczyzna zmuszony był uciec z miejsca zdarzenia. Szybka reakcja  pracowników stacji pozwoliła dyżurnemu na szybkie skierowanie patrolu w miejsce zgłoszenia. Już w trakcie dojazdu mundurowi zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi wskazanemu z zgłoszeniu. Mężczyzna próbował jeszcze na widok policjantów ukryć się w zaroślach, jednak ten plan mu się nie powiódł. Został obezwładniony i zatrzymany.

Okazało się, że rozboju próbował dokonać 38-latek, mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Usłyszał już zarzut rozboju przy użyciu noża. Został aresztowany na trzy miesiące. Za rozbój grozi mu nawet 20 lat pozbawienia wolności.

starszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich